633_1611_cat_file_lang

VENTS MICRA 150 E

Ruumipõhine soojustagastuse ja õhu lisasoojendusega ventilatsiooniseade. Seade on mõeldud lahendamaks ventilatsiooniprobleeme nii äri- kui eluruumides, korterites ja maamajades. Micra 150 E on mõistlik lahendus sellistes olukordads, kus kasutuses olevat eluruumi ei soovita suurejooneliselt ümberehitama hakata. Seda seadet on lihtne paigaldada ja ei ole vaja ventilatsioonitorusid laiali vedada.

Maksimaalne õhuvahetus – 150 m3/h.

1,213.06 €

Quantity
Võrdle
Tootekood: VE#MICRA150E.

Toote kirjeldus

Parameetrid Väärtus Mõõtühik
Kiirus

min    max

Toitepinge

230

V
Voolusagedus

50

Hz
Õhuhulgad 60    150 m3/h
35,34    88,35 CFM
16,68    41,7 l/s
0,01668    0,0417 m³/s

1002    2505

l/m
Pöörlemiskiirus

450    2000

min -1
Helisurve 3 meetri kaugusel

30    38

dBA
Suurim ventilaatorite võimsustarve

9    40

W
Õhu lisakütte võimsustarve

350

W
Maksimaalne voolutarve (koos lisaküttega)

1,68

A
Soojustagastuse efektiivsus

82-92

kuni %
Töödeldava õhu temperatuuride piirid

-25…+50

оC
Ühendustoru diameeter

125

mm
Soojusisolatsiooni paksus

10

mm
Kaal

20

kg

 

Omadused:

 • Efektiivne eraldiseisvate ruumide (tubade) sissepuhke-väljatõmbe ventilatsioon
 • Küttekeha võimsusega 350 W ülekuumunemise kaitsega
 • Polüstüreenist lamellarne vastuvoolu tüüpi soojusvaheti kasuteguriga 82-92%
 • Madala energiatarbimisega ventilaatorid (9-40W)
 • Integreeritud automaatika kolme töörežiimiga (60-150 m3/h)
 • Madal müratase (30-38 dB)
 • Õhu puhastamine kahe G4 filtriga
 • Lihtne montaaž
 • Kompaktsed mõõdud

 

Korpus

Korpus on tehtud spetsiaalse polümeerse kattega metallist roostevaba terase dekooriga. Soojus- ja heliisolatsioon on tehtud vahustatud sünteetilisest kummist paksusega 10 mm. Kaasaegne disain annab võimaluse harmooniliselt sulanduda igasse interjööri. Esipaneel on kergesti avatav seadme teenindamiseks (puhastamiseks või filtrite vahetamiseks) ning on varustatud avamise kaitseanduriga (töötava seadme puhul avamine lülitab süsteemi välja). Sissepuhutava õhu tagastus seadmesse ja töödeldud õhu eemaldamine ruumist toimub kahe 125 mm läbimõõduga kanali kaudu.

 

Õhu filtreerimine

Sissepuhutava ja väljatõmmatava õhu puhastamine toimub kahe sisseehitatud G4 filtri kaudu. Filtrid tagavad värsket õhku, puhastust tolmust ja putukatest ning tagavad seamde elementide kaitset saastumisest.

 

Õhu sissepuhe ja väljatõmme

Õhu sissepuhke ja väljatõmbe jaoks kasutatakse kõrgefektiivseid EC mootoreid välise rootori ja ettepainutatud labade töörattaga. Ventilaatori mootorid on varustatud termokaitsega ülekuuminemise vastu ja kuulaagerdega pikema eksplotatsiooni aja tagamiseks. Tänu EC tehnoloogiate kasutamisele eristub antud ruumipõhine seade madala energiatarbimise ja töökindluse poolest.

Ventilaatorite mootorid on varustatud termokaitsega ülekuumenemise vastu ja kuullaagritega pikema tööea kasuks.

 

Kondensvee kogumisalus

Soojusvaheti töö puhul on võimalik kondensvee teke, mis koguneb spetsiaalsele alusele. Aluse täitumise puhul seade lülitub automaatselt välja, millest annab teada märgutuli paneelil. Seadme edasise töö jätkamiseks on vaja valada kondensvesi välja ning seade taaskäivitada.

 

Töö põhimõte

Õuest saabuv külm õhk läbib filtrit ja rekuperaatorit (soojusvaheti) ning seejärel satub ruumi tänu sissepuhke tsentrifugaalventilaatori abiga. Ruumist väljuv soe saastatud õhk läbib filtrit ja rekuperaatorit ning väljub seina kaudu õue väljapuhke tsentrifugaalventilaatori abiga. Soojusvaheti sees toimub ruumis tekkinud sooja, saastatud õhu sooja energia vahetus väljast saabunud värske õhuga. See vahetus viib sooja energia kadude vähenemiseni ja külmal perioodil küttekulude alandamiseni. Sissepuhke ja väljatõmbe õhuvoolud ei segune, tänu millele on välistatud ühest voolust saaste, mikroobide ja lõhnade üleandmine teisele voolule.

 

Micra-150-E-ehitus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soojusvaheti

Seadmes on kasutatud kõrgtehnoloogilist vastuvoolu tüüpi polüstüreenist plaatsoojusvaheti soojusvahetusteguriga 82-92%. Talvisel perioodil kasutab soojusvaheti väljapuhutavat õhku sissepuhutava õhu soojendamiseks, sellega vähendades küttesüsteemi koormust. Suvisel perioodil vastupidi, jahutab sissepuhutavat õhku jahedama väljapuhutava õhu abiga. Seega MIKRA 150 E alandab kütte- ja konditsioneerimissüsteemi koormust, millega säästab vahendeid.

 

Soojendi

Õhu soojendamiseks komfortse toatemperatuurini on seadmes kasutatud pooljuht posistoriga soojendit, mis hoiab määratud temperatuuri. Nimetatud soojendi eelised võrreldes traditsiooniliste toruelektrisoojenditega: arvestusliku temperatuuri hoidmine, säästlikkus, tuleohutus (ei kuumune üle), ökoloogilisus, enesereguleeritus, kõrge elektriline vastupidavus, kõrge erivõimsus, madal infrapunakiirguse tase, ekspluateerimise lihtsus ja kindlus. Soojendi efektiivsus tõuseb sellest läbiva õhuvoolu tootlikkuse suurenemisega ja saavutab 90-95%.

 

Külmumiskaitse

Seade on varustatud külmumiskaitsega. Soojusvaheti töö käigus talvisel perioodil toimub väljapuhutava õhu soojuse kasutamine sissepuhutava jaheda õhu soojendamiseks. Samal ajal võib  väljapuhutava õhu jahutamise käigus tekkida kondensvesi, mis koguneb spetsiaalsele alusele. Madalate välisõhutemperatuuridega võib kondensvesi ära külmuda ka juba soojusvaheti sees. Selle vältimiseks kasutatakse elektroonset kaitsesüsteemi. Temperatuuri alanemisel alla teatud määra sissepuhkeventilaator jääb seisma. Soe väljuv õhk soojendab soojuvahetit ja väljuva õhu temperatuur sellest väljumisel tõuseb. Seejärel taaskäivitub sissepuheventilaator ja seade jätkab tööd normaalrežiimis.

 

Juhtimine ja töörežiimid

Seade on varustatud juhtpaneeliga. Komplekti kuulub ka kaugjuhtimispult.

Automaatika süsteemil on 3 režiimi:
1 kiirus – seadme töö võimsusega 60 m3/h ja õhu soojendamise võimaluse funktsioon.

2 kiirus – seadme töö võimsusega 105 m3/h ja õhu soojendamise võimaluse funktsioon.

3 kiirus – seadme töö võimsusega 150 m3/h ja õhu soojendamise võimaluse funktsioon.

 

Lisaks on saadaval lisafunktsioonid:

 • Sissepuhkeõhu lisasoojendus;
 • Maksimaalse kiiruse sisselülitamise taimer 20-60 minutiks;
 • Ventilaatorite kiiruse seadistamine;
 • Seadme nädalase töökava seadistamine;
 • Filtivahetuse ja avarii indikatsioon.

 

MIKRA 150 E baasil ventilatsioonsüsteemi korraldamise näide

Igas ruumis, mis nõuab ventilatsiooni, paigaldatakse üks või mitu seadet. Üks seade suudab tagada efektiivset ventilatsiooni ruumis pindalaga kuni 60 m2. Ventilatsioonsüsteem tagab katkestamatu õhuvahetuse ruumis säilitades seal talvel soojust ja suvel jahedust.

Micra 150-E asetus ruumis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seade monteeritakse ruumi välisseina külge, mille paksus on minimaalselt 100 mm. Seinale märgitakse õhuavad pappšhablooni abiga, mis kuulub komplekti. Peale avade puurimist kinnitatakse pappšhabloon tüüblite ja kruvidega seina külge.

Micra-150-E-punkt-1-300-352

Micra-150-E-punkt-2-300-352

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Avadesse paigaldatakse plastikust õhutorud. Konduktor fikseerib õhutorud õigesse asendis, et sobitada torude ja avad kohakuti. Seina välisküljele monteeritakse kahekordne metallist kate, mis kaitseb seadet sinna vee ja esemete sattumise eest. Seejärel täidetakse praod/lõhed seina ja õhutorude vahel  montaažvahuga (selleks on ettenähtud eraldi avad). Kui vaht kõveneb, eemaldatakse šabloon ja õhutorude jäägid lõigatakse maha. Korpuse montaaži jaoks on vaja avada seadme esipaneel ja võtta välja soojusvaheti. Korpus monteeritakse plastikust torudega õhukanali külge kruvide abil. Seade ühendatakse pistikuga elekrivõrku.

Micra-150-E-punkt-3-300-352

Micra-150-E-punkt-4-300-352

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vajadusel võib seadmne ühendada elektrivõrku ka klemmiväljundi kaudu. Selleks on vaja pistikuga toitejuhe seadme klemmkarbist lahti ühendada ja selle asemele ühendada eelevalt väljutatud elektrivõrgu juhtmed. Korpuse montaaži ja elektriühendamise järel on tarvis paigaldada tagasi soojusvaheti ja sulgeda esipaneel. Seade on valmis tööks.

Maksimaalse ventilatsioonsüsteemi efektiivsuse loomiseks lisaks seadmele MIKRA 150 E soovitame paigaldada tualetruumi väljapuhke ventilaatori VENTS VN seeriast.

 

Lisad

Kahekordne metallist välisava kate.