RA1-50
TwinFresh-Comfo-montag-1-700(1)TwinFresh-Comfo-montag-2-700(1)TwinFresh-Comfo-montag-3-700(1)TwinFresh Comfo konstruktsioonTwinFresh-montag-700-en

TwinFresh Comfo RA1-50

TwinFresh RA1-50 ümara õhutoruga (Ø150) ja automaatse sulguriga kompaktne soojustagastusega ventilatsiooniseade koos juhtpaneeliga. Juhtmevaba juhtimine ja töörežiimi juhtnupud ventilatsiooniseadme paneelil. Mõeldud paigaldamiseks hoone välisseina avasse hoonete rekonstrueerimise ja ehitamise käigus. Maksimaalne tootlikkus 54 m3/h.

404.42 €

Quantity
Võrdle
Tootekood: VE#RA150C.

Toote kirjeldus

Parameetrid Väärtus Mõõtühik
Töökiirus

1    3

Toitepinge

100-230

V
Faaside arv

1

Võimsus

3.8    5.61

W
Voolutarve

0.024    0.039

A
Voolusagedus

50/60

Hz
Maksimaalne õhu tootlikkus 14    54 m³/h
8,246    31,806 CFM
3,892    15,012 l/s
0,00389    0,01501 m³/s

233,8    901,8

l/m
Pöörlemiskiirus

610    1450

min -1
Müra 1 meetri kaugusel

22    32

dBA
Müra 3 meetri kaugusel

13    23

dBA
Välisõhu helisurve sumbumine

18*

dBA
Juhtpuldi olemasolu

Jah

Maksimaalne transporditava õhu temperatuur

 -20 kuni +50

оC
Soojustagastuse efektiivsus

90

kuni %
Soojustagasti tüüp

Keraamiline

Õhuava mõõdud

Ø150

mm
Kaitseklass

IP 24

klass

* Välisõhu helisurve sumbumise mõõtmiseks võrreldi omavahel ruumi helisurve taset avatud õhuavaga seina sees ja siis ruumi helitaset juba seina sisse paigaldatud ventilatsiooniseadmega.

 

TwinFresh Comfo RA1-50

 

Üksikruumi ventilaatori TwinFresh Comfo seeria on lihtne ja tõhus lahendus detsentraliseeritud energiasäästliku õhuvahetuse kindlustamiseks eraldi ruumides, väikeelamutes, avalikes ja ärihoonetes.

Omadused:

  • tõhusa sissepuhke ja väljatõmbega üksikruumi ventilatsiooniseade
  • kõrgtehnoloogiline keraamiline energiasalvesti regenereerimisefektiivsusega kuni 90%
  • väikese energiavajaduse (3,5–6,1 W) ja ohutu pingega (12 V) reverseeritav EC ventilaator
  • integreeritud automaatika
  • vaikne töötamine (13–43 dBA)
  • lihtne paigaldus ja hooldus
  • G3 filtriklassi filtrid tagavad õhu puhastamise
  • mõeldud pidevaks töötamiseks
  • töötamise ajal kondensaati ei teki

Energia regenereerimise funktsiooniga üksikruumi ventilaatoreid TwinFresh Comfo on lihtne paigaldada ja hooldada tänu spetsiaalsele paigaldusplaadile.

TwinFresh Comfo mudelitel on suurepärased uuendatud juhtseadised, mida iseloomustavad laiendatud funktsioonid, kaugjuhtimine ja ventilaatori korpusel paiknevad töörežiimi lülitid.

 

TwinFresh Comfo R
ümmarguse Ø100, 125 või 150 mm õhukanali, automaatsete sulgurite ja paigaldusplaadiga
TwinFresh Comfo S
kandilise 150×150 mm õhukanali,
automaatsete sulgurite ja paigaldusplaadiga

 

Ventilaatori TwinFresh konstruktsioon

Ventilaator koosneb reguleeritava pikkusega teleskoopõhukanalist, ventilatsiooniseadmest, paigaldusplaadist ja ventilatsiooniseadme välisava kattest. Teleskoobi sisemine osa sisaldab kahte filtrit ja keraamilist energiasalvestit (regeneraator).

TwinFresh Comfo konstruktsioon

Ventilatsioonivõre

Ventilatsioonivõre kaasaegne disain sobib hästi igasuguse interjööriga. Kõik ventilaatorid TwinFresh ja TwinFresh Comfo on varustatud automaatsete sulguritega, välja arvatud mudelid TwinFresh S-60 ja SA-60.

 

Ventilaator on VÄLJAS
(automaatsed sulgurid on suletud)
Ventilaator on SEES
(žalusiisulgurid on avatud)

 

Mudelid TwinFresh S1SA1 ja SA, samuti TwinFresh Comfo RA1-50SA1-35RA1-35 ja RA1-25 on varustatud dekoratiivse esipaneeliga, mis on seestpoolt vooderdatud isolatsioonikihiga täiendava helineelavuse tagamiseks.

Keraamiline energiasalvesti (regeneraator)

Kõrgtehnoloogilist keraamilist energiasalvestit regenereerimisefektiivsusega kuni 90% kasutatakse väljatõmbeõhu soojusenergia regenereerimiseks ja sissepuhkeõhu soojendamiseks. Kärgstruktuuri tõttu on ainulaadsel energiasalvestil suurem õhu kontaktpind ning esmaklassilised soojuse juhtimise ja salvestamise omadused.

Keraamilisel energiasalvestil on spetsiaalne antibakteriaalne töötlus, et vältida bakterite arengut regeneraatori sisemuses. Antibakteriaalne töötlus on ette nähtud seadme 10 aasta pikkuseks kasutamiseks. Regeneraatori sisemine külg on vooderdatud soojusisolatsioonimaterjaliga, mida kasutatakse ka tihendina.

Teleskoopõhukanal

Ventilaatorites TwinFresh kasutatavad kandilised õhukanalid on valmistatud polümeerkattega metallist ja vooderdatud isolatsioonimaterjaliga ning ümmargused õhukanalid on valmistatud PVC-plastist. Teleskoobi pikkus on reguleeritav vastavalt seina paksusele, mis muudab paigalduse kiireks ja lihtsaks.

Õhufiltrid

Sissepuhke- ja väljatõmbeõhu puhastamiseks kasutatakse kahte sisseehitatud filtrit, mille filtreerimisklass on G3. Filtrid tagavad värske õhu puhastamise tolmust ja putukatest ning takistavad ventilaatori osade määrdumist. Filtritel on antibakteriaalne töötlus. Filtreid võib puhastada tolmuimejaga või loputada veega kahjustamata antibakteriaalset töötlust.

Reverseeritav EC ventilaator

Õhu sissepuhe või väljatõmme toimub elektrooniliselt kommuteeritava (EC) mootoriga varustatud reverseeritava telgventilaatori abil. Tänu EC tehnoloogiale on ventilaator väikese energiavajadusega. Ventilaator kasutab ohutut toitepinget 12 V. Mootoril on integreeritud ülekuumenemiskaitse ja kuullaagrid pika tööea tagamiseks.

Paigaldusplaat

TwinFresh Comfo seeria mudelid on varustatud paigaldusplaadiga, mis hõlbustab ventilaatorite, filtrite ja regeneraatori hooldust. Ventilatsiooniseade kinnitatakse paigaldusplaadi külge spetsiaalsete magnetite ja kontaktpesadega.

Ventilaatori sisemised osad on ligipääsetavad ventilatsiooniseadme tõmbamisel käega. Ventilaatori paigaldusplaadil olevate kontaktpesade otstarbeks on integreerida ühte ventilatsioonivõrku mitu ventilaatorit ja võimaldada nende sünkroonset töötamist. Mudelil TwinFresh Comfo RA1-25 ei ole paigaldusplaati ja seetõttu ei sobi see integreerimiseks mitmest ventilaatorist koosnevasse võrku.

Ventilatsiooniseadme välisava kate

Spetsiaalselt konstrueeritud välisava kate võimaldab väljatõmbeõhu ja hoone seinast välisava katte sisemusse kogunenud kondensaadi eemaldamist.

Peale selle takistab välisava kate vee ja võõrkehade sissepääsu ventilaatorisse. Välisava kate on seestpoolt kaetud isolatsioonimaterjaliga, mis takistab tänavamüra sissepääsu ruumi ja kondensaadi tekkimist välisava kattes.

Välisava kate EH on valmistatud polümeerkattega alumiiniumist.

Twinfresh_väliskate_EH

 

Õhukestele seintele mõeldud välisava kate EH-2 on valmistatud polümeerkattega roostevabast terasest. Tänu välisava katte labürintstruktuurile muudab õhuvool mitu korda oma suunda ning ventilaator on kaitstud otsese tuulemõju eest.

Twinfresh_väliskate_EH-2_õhukestele_seintele

 

 

 

 

 

 

 

 

Toitekaabel

TwinFresh Comfo seeria on varustatud eelnevalt ühendatud toitekaabliga. Ventilaator on kasutusvalmis ning ei nõua täiendavaid elektriühendusi.

Sisestage toitekaabli pistik lihtsalt elektripistikupesasse ja nautige värsket õhku. Kui kaablid tuleb paigaldada süvistatult või ühte võrku, tuleb integreerida mitu ventilaatorit, siis ühendage toitekaabel ventilaatori küljest lahti.

 

Ventilaatori TwinFresh töötamisloogika

Ventilaator on ette nähtud töötamiseks nii energia regenereerimisega reverseeritavas režiimis kui ka energia regenereerimiseta sissepuhke või väljatõmbe režiimis.

1. TSÜKKEL. Soe sumbunud õhk läbib väljumisel ruumist keraamilise energiasalvesti ning sellest läbivoolamisel soojendab ja niisutab keraamilist salvestit ning kannab üle kuni 90% õhus sisalduvast soojusenergiast. Kuna keraamiline salvesti soojeneb, lülitub ventilaator automaatselt sissepuhke režiimi.

2. TSÜKKEL. Puhas värske välisõhk liigub läbi keraamilise energiasalvesti, neelab niiskust ja see soojeneb salvestatud soojuse tõttu ruumitemperatuurini. Kuna salvesti temperatuur langeb, lülitub ventilaator väljatõmbe režiimi ja tsükkel kordub. Ventilaator vahetab oma töörežiimi sissepuhke ja väljatõmbe ventilatsiooni vahel iga 70 sekundi järel.

 

 

TwinFresh Comfo juhtseadised ja töörežiimid

TwinFresh Comfo seeria ventilaatorid on varustatud kaugjuhtimispuldiga. Kui mitu ventilaatorit on integreeritud tsentraalsesse kaugjuhitavasse ventilatsioonivõrku, võtab kaugjuhtimispuldilt edastatud signaali vastu ainult esimene ventilaator.

Twinfresh puldi nupud

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ventilaatori korpusel olevad põhirežiimide lülitusnupud muudavad TwinFresh Comfo juhtimise veelgi mugavamaks ja praktilisemaks.

Twinfresh seadme nupud

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seadke töörežiimi lülitid keskmise kiiruse asendisse, et võimaldada ventilaatori kaugjuhtimist.

 

Ventilaatorite TwinFresh baasil loodud ventilatsioonisüsteemi näide

Ventilaatoritel TwinFresh põhineva ventilatsioonisüsteemi loomiseks paigaldage igasse ruumi üks ventilaator. Suurematesse ruumidesse paigaldage kaks või rohkem ventilaatoreid.

Ventilaatorid TwinFresh sobivad kasutamiseks üksikseadmetena või integreerimiseks ventilatsioonivõrku.

Iga eraldi ruumi paigaldatud ventilaatori töörežiimi saab individuaalselt reguleerida. Ventilaatori TwinFresh Comfo kasutamiseks peate selle ainult ühendama elektripistikupesasse. Mudeli TwinFresh Standard kasutamiseks peate kõigepealt ühendama juhtimis- ja toiteploki.

Paljude ventilaatorite ühendamisel ühte võrku peate osa neist seadma õhu sissepuhke režiimi ja teise osa peate seadma õhu väljatõmbe režiimi. Tasakaalustatud ventilatsiooni tagamiseks on soovitatav kasutada paarisseadmeid.

Töötamisel soojuse ja niiskuse energia regenereerimisega reverseeritavas režiimis vahetavad ventilaatorid TwinFresh oma töörežiimi iga 70 sekundi järel ning kannavad soojuse ja niiskuse energia väljatõmbeõhust üle sissepuhkeõhule ning säästavad seeläbi soojust talvel ja jahedust suvel.

Õhk voolab ühest ruumist teise läbi ukse õhuvõrede, avade või koridoride ning tagab sel viisil nõutud õhuringluse hoones.

Ventilaatoritel TwinFresh  põhinev energia regenereerimisega ventilatsioonisüsteem on kavandatud kütte ja õhukonditsioneerimise käituskulude säästmiseks.

Kõige energiatõhusama ventilatsiooni saavutamiseks köögis või vannitoas soovitame paigaldada kööki või vannituppa VENTSi iFan seeria ventilaatorid, mis käivitavad õhu väljatõmbe siis, kui saavad signaali aktiveeritud liikumis- või niiskuseandurilt.

Twinfresh ruumis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TwinFresh Comfo paigaldamise näide

Paigaldamine standardse paksusega seina sisse, kasutades välisava katet EH

 

Paigaldamine õhukese seina sisse, kasutades välisava katet EH-2

 

Paigaldamine nurga sisse, kasutades paigalduskomplekti NP 60×204-0021